Salta al contenuto principale



#ZprávyZDomova : #LeGrandContinent : Nový evropský konsensus a francouzské zpoždění : legrandcontinent.eu/fr/2025/08… :

Po několika měsících práce předkládá stovka odborníků, akademiků a podnikatelů návrh doktríny, která má vyvolat změnu.

35 doporučení Hospodářské fronty k ukončení „francouzského zpoždění“.

„Vždycky bude příliš pozdě. Naštěstí!“
Albert Camus

Náš výchozí bod lze shrnout do několika slov: o dvacet let příliš brzy v Evropě, o dvacet let příliš pozdě ve Francii. Model strategického státu a silné průmyslové politiky, který dlouhodobě prosazují postupné francouzské vlády v rámci Evropy založené na volném obchodu a míru, se stal pracovním horizontem evropských zemí zmítaných pandemií, válkou na Ukrajině, druhým Trumpovým prezidentstvím a čínskou strategií průmyslové predace. Pokud však naši sousedé a samotná Evropská unie mohou uvažovat o takovém politickém obratu, je to proto, že již třicet let provádějí strukturální reformy a rozpočtová opatření nezbytná k financování svého průmyslu a obrany.

Naše země tak stojí u zrodu hospodářské politiky, na které se dnes v Evropě panuje shoda, ale kterou již nemůže pokračovat, protože nezareagovala včas. Francie měla pravdu, když vyzvala k ukončení evropské naivity, a to o dvacet let dříve než její partneři, tedy příliš brzy; tím, že nepřijala jejich rozumné hospodaření s veřejnými financemi, si příliš pozdě uvědomila, že dnešní rozhodnutí se připravovala již před dvaceti lety. Výsledkem této politiky, která přišla v nevhodnou dobu, je, že s závistí sledujeme Německo, které oznamuje investice ve výši stovek miliard eur do svých ozbrojených sil a infrastruktury, a Evropskou unii, která se pomalu posouvá k historickým postojům Francie, aniž bychom se na tom mohli aktivně podílet. ->

in reply to tymoty 🇪🇺

<- Tento konsensus se promítá do reality, nutně pomaleji a ne bez vážných neshod... Nicméně se projevuje ve vývoji, který byl ještě před dvěma lety nemyslitelný. Kancléř Merz tak vynakládá stovky miliard eur na obranu země; Dánsko, dosud vůdce „skromných“, vyzývá k uvolnění evropských rozpočtových pravidel a k tomu, aby se obrana stala „prioritou číslo 1“ Evropy; Švédsko a Finsko jsou nyní členy NATO s rostoucími rozpočty na obranu – stejně jako téměř všechny evropské země. Evropané se opět „jednotně“ představili ve Washingtonu po boku Volodymyra Zelenského a vytvářejí koalici dobrovolníků, aby Ukrajině poskytli bezpečnostní záruky, zatímco Unie přijímá několik plánů na znovuvyzbrojení. To vše je však stále nedostatečné. Tyto kroky je však třeba posuzovat s ohledem na historii, která dosud ponechávala jen málo prostoru pro suverenitu.

Analogicky k „washingtonskému konsensu“ z druhé poloviny 20. století by tento nový konsensus, který se právě formuje, mohl být nazván „berlínským konsensem“, kdyby Německo tolik nezamlžovalo svou závislost na Rusku a Číně a energetickou a vojenskou zranitelnost evropského modelu. Mohl být definován jako „pařížský konsensus“, kdyby Francie přijala ekonomické reformy nezbytné k tomu, aby dnes mohla v Evropě vystupovat jako důvěryhodný partner. Proto nazvěme tento model, který kombinuje strukturální ekonomické reformy uvnitř hranic a rozhodnější kroky vůči konkurenčním mocnostem vně hranic – ať už v otázkách obrany, energetiky nebo ekonomické nezávislosti – „novým evropským konsensem“.

Tento nový konsensus, ztělesněný zprávou napsanou Evropanem pro Evropany, byl v Evropě přijat... ->

in reply to tymoty 🇪🇺

<- Zájmy: Francie v patové situaci

Zatímco 9 z 10 Francouzů narozených v roce 1940 mělo vyšší příjem než jejich rodiče ve stejném věku, mezi těmi, kteří se narodili v 80. letech, je to již jen 60 %. Je také známo, že mobilita příjmů je ve Francii nižší než ve Spojených státech. Skleněný strop není pouze ekonomický. Je také sociální, protože polovina dětí manažerů se sama stane manažery, zatímco 10 % dětí dělníků může doufat v totéž. Je také nemovitostní, protože zatímco v roce 1963 nájemníci věnovali 6,3 % svých příjmů na nájemné, dnes je tato míra výdajů 26 %. Je dědičná, protože zatímco majetek v konstantních eurech se mezi lety 1998 a 2021 zdvojnásobil u nejbohatších 10 %, u nejchudších 10 % se snížil o více než 50 %.

...



Ein #Hate - Account auf X wiederholt bizarre Vorwürfe gegen mich und fordert öffentlich & in der extrem rechtsdualistischen #Blase des Portals, aus der inzwischen auch Massenmailings versendet werden:

"Der Typ muss gestoppt werden!"

Wie würdet Ihr das werten? #X #Medienethik #AntisozialeKonzernmedien #Kampagnen #Stalking

  • Nicht schlimm, einfach ignorieren. (0 votes)
  • Das ist ein Grenzfall, würde es bei X melden. (0 votes)
  • Würde es als Aufruf zur Gewalt zur Anzeige bringen (0 votes)
  • Andere / keine Meinung (0 votes)
Poll end: 3 settimane fa



La battaglia del gambero rosso: “I siciliani rispettano il fermo pesca, i nordafricani no”
https://www.lastampa.it/il-gusto/2025/08/31/news/gambero_rosso_fermo_pesca_denuncia_siciliani_rispettano_regole_ue_nordafricani_no-424816494/?utm_source=flipboard&utm_medium=activitypub

Pubblicato su Il Gusto @il-gusto-LaStampa



I've a flatpak question:

I have an x86-64 computer. I want to check how many of my installed flatpak apps would also work on ARM64. I know that for an individual app, I can go to its flathub.org web page and check. But I have 280 flatpak apps installed and I don't want to check all of them manually.

I considered looping through all my installed apps with flatpak remote-info, and trying to extract which of them support ARM64 from the output. However, I can't figure out a way to get flatpak info or flatpak remote-info to show me which apps support ARM64.

Can this be done?

#Flatpak

in reply to 2something

I think "flatpak remote-ls --app --arch=aarch64 --columns=application" will give list of all available arm apps and you can search in it. But double check me.


I think we all need to brace ourselves for the idea that 9 film roles or whatever for someone who has never acted before might have been an overreach.
in reply to Ben

high praise for her music but extremely diplomatic mid feedback for acting against her


Quello che succedeva su Phica.net era legale? - Il Post
https://www.ilpost.it/2025/08/30/legalita-phica-net/?utm_source=flipboard&utm_medium=activitypub

Pubblicato su News @news-ilPost

@News

reshared this



in reply to Anae

La imagen presenta un diseño gráfico con un fondo azul claro. En el centro, hay una representación de un pájaro formado por las colores de la bandera palestina: verde, blanco, negro y rojo. El pájaro sostiene una rama de olivo en su pico, simbolizando la paz. En la parte superior derecha, se encuentra el texto "¡VIVA PALESTINA LIBRE!" en letras negras. En la esquina inferior izquierda, se puede ver el nombre "Alicia" escrito en un estilo de caligrafía informal. En la esquina inferior derecha, hay un logotipo que dice "MUSICIANS FOR POWER". La imagen combina elementos de arte y política, con un mensaje claro de apoyo a la causa palestina.

Proporcionado por @altbot, generado de forma privada y local usando Ovis2-8B

🌱 Energía utilizada: 0.209 Wh






the outro on running/planning by cmat sounds like that one patrick wolf song



Hey #Media:
#Trump is deteriorating physically and mentally before our eyes.

First one to do a story about it wins a #Pulitzer...

Questa voce è stata modificata (4 settimane fa)


Ho ricevuto dei pennarelli acrilici da un'amica, un super regalino.

E quindi che ci faccio?

Trasformo una scatoletta di mentine di Tiger in uno stagno stellato, teatro della sua prima ballerina volante.

🐸🩰

#illustration #upcycle #mastoart



J'arrive aujourd'hui sur le fediverse pour une exploration de ses possibilités pour le secteur culturel.

Vous pouvez retrouver l'annuaire de l'ensemble des membres par là : reseauculture.fr/directory pour commencer à les suivre et interagir.

#introductionfr #introduction



If you had to pick a coach to give you a halftime speech, who’s getting the mic? 👀
#CFBThreads


We re-iterate that Nitrocid KS 0.2.0 will be worked on at the beginning of September. We can't share an ETA of the development start right now.

#Nitrocid #NitrocidKS #KernelSimulator #TechNews #TechUpdates #csharp #programming #dotnet




I teased this project last week. I was hoping to finish it sooner, but technical difficulties stopped me. It ended up being fortuitous because I was able to capture even more data.

Here is the Seahorse Nebula (Barnard 150) and the Fireworks Galaxy (NGC 6946). The Seahorse is a so-called dark nebula, as in, it's just a cloud of molecular dust that blocks light but doesn't emit its own. Also in the frame is the unnamed star cluster NGC 6939 (top right).

#astronomy #astrophotography



L’uomo che sfidò il tempo: la folle discesa di Michel Siffre nel buio
@scienza
focustech.it/scienza/luomo-che…

#News #Scienza #scienza
Un esperimento estremo Estate 1972. Michel Siffre, geologo e speleologo francese, decide di compiere qualcosa di mai tentato prima: vivere per 180 giorni a 134 metri di



New comic strip found: Alley Oop - 2025-08-30 gocomics.com/alley-oop/2025/08…

#comicstrip #alleyoop




Recently learned about this Media Manager software that is supposed to be a replacement for sonarr, radarr and overseerr. It looks interesting, but it requires configuring EVERYTHING in a toml or docker compose file and that's a huge downside to the others where you can use the GUI and test it easily from the configuration page.

github.com/maxdorninger/MediaM…

in reply to Jorge

Hmmm. Interesting but not sure I’m unhappy enough with what I have to put myself through trying it. 😁
in reply to Brad Romance

@brad yeah same. I spun it up yesterday and when it was time to start configuring things, I just gave up, not worth the hassle while everything still works



MOUNTAIN CONDITIONS Vent im Otztal, Tirol: Temperature -1/4°C Freezing level 3018m skiweather.eu/go/vent_im_otzta…


F1: Olanda; McLaren Piastri in pole, 6/a Ferrari Leclerc - Ultima ora - Ansa.it
https://www.ansa.it/sito/notizie/topnews/2025/08/30/f1-olanda-mclaren-piastri-in-pole-6a-ferrari-leclerc_a0affb5c-c55d-4327-ad02-67e8ab5a8a36.html?utm_source=flipboard&utm_medium=activitypub

Pubblicato su ANSA Ultima ora @ansa-ultima-ora-AgenziaAnsa



Today in 1874, 151 years ago: the Government of the United Kingdom approves the maximum working day of 10 hours and the prohibition of work for children under 9 years of age.

#OnThisDay




Trump has given the National Guard some absurd tasks in D.C.—but don’t be too relieved.

slate.com/news-and-politics/20…



Deploying DeepSeek on 96 H100 GPUs

Link: lmsys.org/blog/2025-05-05-larg…
Discussion: news.ycombinator.com/item?id=4…



Ready to start working with Amina...

I am loving the new studio. I will post some photos later.

#model #studio #photography



From Multi-Head to Latent Attention: The Evolution of Attention Mechanisms

Link: vinithavn.medium.com/from-mult…
Discussion: news.ycombinator.com/item?id=4…



#avviso: Facebook ha censurato la pagina del vostro collettivo, o un vostro post? Succede sempre più spesso e le cose non miglioreranno; allora perché non adottare mastodon come vostra piattaforma social, invitando i vostri seguaci a iscriversi? Riprendiamoci il controllo della nostra comunicazione!



“Booty call? I would not be so indecent as to be so rude! He’s a gentleman caller with superior skills.”


Home for the night after a long hike. The cooler temperatures as we approach fall are supportive of hiking.

#photography #nature #hiking #rnl



Eccellenza, domenica al via la Coppa Italia di categoria
La stagione entra nel vivo con le gare di andata del 1° turno di Coppa Italia Eccellenza. Alle 16 è subito derby tra Castelnuovo e Viareggio. Alle 17 primo appuntamento tra Lucchese e Larcianese per il triangolare che include anche il San Giuliano. Stesso orario per la sfida tra Real Forte Querceta e Massese

noitv.it/2025/08/eccellenza-do…



Bakan Fidan, Haşdi Şabi Komisyonu Başkanı ile görüştü: Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Haşdi Şabi Komisyonu Başkanı Falih el-Feyyad ile Ankara'da bir araya geldi.

İkili görüşmeye ilişkin fotoğraf paylaşıldı.

Kaynak: HABER7.COM

#ESHAHABER.COM.TR

#haber #gündem #sondakika #news #press #worldnews eshahaber.com.tr/haber/bakan-f… EshaHaber.com.tr #HakanFidan #HaşdiŞabi #DışişleriBakanlığı #Ankara #ortakçı



Trump Vowed to 'Stand Behind' New Orleans After Katrina -- Then Let Real Estate Project Die
https://www.rollingstone.com/politics/politics-features/trump-vowed-new-orleans-katrina-real-estate-project-1235418837/?utm_source=flipboard&utm_medium=activitypub

Posted into All News @all-news-RollingStone